Καλώς ήρθατε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

<

Θα σας γράψω κάτι που είναι αλήθεια: το σχολείο μας το αγαπάμε πολύ! Είναι τόσο όμορφο, έχει υπέροχες ζωγραφιές στους τοίχους, οι αίθουσες είναι ευρύχωρες και ο ήλιος βρίσκει άπειρες τζαμένιες επιφάνειες για να ξεγλιστρήσει. Βρίσκεται στους πρόποδες του Δασυλλίου. Είναι δε πολύ εύκολο να επισκεπτόμαστε αυτόν τον μοναδικό πνεύμονα της πόλης μας, το Δασύλλιο. Ακόμη πιο ευχάριστο είναι να επισκεπτόμαστε το Κάστρο της Πάτρας με τα πόδια! Και όχι μόνο αυτό. Στο λιμάνι μπορούμε να φτασουμε πεζοί, στο Μουσείο Τύπου της ΕΣΗΕΠΗΝ ομοίως, στον Άγιο Ανδρέα και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη ή την εφημερίδα ΓΝΩΜΗ επίσης.  Το προαύλιό του έχει ένα καινούριο δάπεδο και το παιχνίδι είναι το πρώτο πράγμα που σε ωθεί να σκεφτείς. Το γυμναστήριο και η αίθουσα τελετών είναι η ίδια αίθουσα και μάλιστα εξοπλισμένη πλήρως με όλα τα τεχνικά, ηχητικά και αθλητικά συστήματα. Υπάρχουν όμως και πολλοί άλλοι μικρότεροι και μεγαλύτεροι λόγοι που αγαπάμε το σχολείο μας!

Copyright © 2024 7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών Rights Reserved - Created by Intelligent Solutions