Καλώς ήρθατε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

<

Ο Δήμαρχος, κ.Κωνσταντίνος Πελετίδης, μας άνοιξε τις πύλες του Δημαρχιακού Μεγάρου και μας εντυπωσίασε με τη μεγάλη του αγκαλιά. Ήταν ένα πρωινό του Μαΐου με ψιλόβροχο, λίγο πριν την ονομαστική του εορτή. Παρά τις υποχρεώσεις και τα αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα βρήκε αρκετό χρόνο να μας ανοίξει την καρδιά του, να απαντήσει στις ερωτήσεις μας και να μας αποκαλύψει ότι εκείνη την ημέρα ήταν πολύ συγκινημένος, γιατί παραχωρούσε τον ιατρικό εξοπλισμό του ιατρείου του και έτσι έκλεινε μια σελίδα επαγγελματικού περιεχομένου. Η ατμόσφαιρα ήταν υπέροχη, οι πίνακες του Θωμόπουλου εξαιρετικής ομορφιάς και καλλιτεχνικής αξίας. Οι ερωτήσεις έπεφταν βροχή από τους μικρούς δημοσιογράφους και ο Δήμαρχος με υπομονή και έκδηλη αγάπη διασκέδαζε να τις απαντάει.

Copyright © 2024 7ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών Rights Reserved - Created by Intelligent Solutions